Friday , 15 November 2019
Breaking News

FESTA E SHËN FRANÇESKUT

Me rastin e festës së Shën Françeskut është mbajtur pasditën e së premtës një tjetër meshë në kishën me të njëjtin emër në qytetin e Shkodrës. Mesha solemne u drejtua nga nunci apostolik Mons. Charles John Brown.

Ndërkohë në këtë meshë nuk mungoi as ipeshkvi i Mirditës, dom Gjergj Meta, i cili foli për jetën e Shën Françeskut dhe u ndal tek varfëria e tij.

Më pas u zhvillua një program artistik në këtë kishë, ndërkohë në fund nuk mungoi edhe një falenderim për Tv Rozafa, që e filmoi për dy netë me radhë LIVE meshën në festën e Shën Françeskut.

Lexoni dhe kete

NDOTET MASIVISHT GRYKEDERDHJA E DRINIT NE LEZHE

Kjo eshte panorama në grykederdhjen e lumit drin në Lezhë, pas reshjeve të fundi të …