FESTA E SHËN PALIT DHE SHËN PJETRIT

Në kishen e “Shën Pjetri e Pali” në Bajzë është kremtuar festa e Shën Palit dhe Shën Pjetrit. Në fjalën e tij para besimtarëve të shumtë, arqipeshkvi i dioqezit Shkodër-Pult, Imzot Angelo Massafra, kishte një mesazh të veçantë ku tha se ka vend për falje për persekutorët nëse pendohen dhe kjo është bukuria e krishtërimit…

Një mesazh e kishte edhe famullitari Valentin Rroku…

Ndërkohë, para meshës u mbajt një takim nga Imzot Massafra.

Lexoni dhe kete

COVID-19, BASHA ME THIRRJE PËR QYTETARËT

Kreu i PD, Lulzim Basha, iu ka bërë thirrje qytetarëve dhe bizneseve që të marrin …