Thursday , 24 September 2020

Festa kuqeblu n Shkodr. Kjo sht Vllaznia e djemve t rinj

Vllaznia sot ka fituar jo thjesht nj ndeshje futbolli, pavarsisht se ndaj skuadrs m t fort t kampionatit. Ajo n pamje t par ka krijuar prshtypjen e nj feste t madhe, njlloj sikur t kishte fituar ndonj trofe. Pr rrjedhoj, e till sht zhvilluar festa n Shkodr. Tre autobuzt me tifoz q kishin qen n Qemal Stafa, kan pritur edhe autobuzin e ekipit n hyrje t qytetit dhe kan hyr sbashku, kuptohet me borit e ndezura dhe me autovetura t tjera q i shoqronin duke formuar nj karvan t gjat. N sheshin kryesor, at para Bashkis s Qytetit, kishin dal pr ti pritur fituesit edhe kryebashkiaku Lorenc Luka, kryetari i Kshillit Bashkiak Bardhyl Lohja e t tjer drejtues. Festa ka vazhduar jo pak dhe palt jan prqafuar gjat me njra- tjetrn pr suksesin e rradhs.

Nj gzim i ligjshm se jo vetm fituam ndaj Partizanit por i treguam gjith futbollit shqiptar se kush sht Vllaznia dhe far bn ajo me djemt e saj t rinj- ka thn kryetari i bordit Mbikqyrs t klubit Xhevdet Amuli. T knaqur edhe t tjert. Trajneri Raineri nuk u besonte shum me tifozt e shumt q brohorisnin n kor emrin e tij. Po prjetoj momente shum t lumtura. Mu shprblye besimi q kam patur tek kjo skuadr edhe n ditt tona m t vshtira dhe sot treguam se dim t fitojm edhe ndaj nj ekipi si Partizani- ka thn tekniku italian. I lumtur edhe kapiteni Beqiri q shton: Pr kta tifoz t mrekullueshm ia vlen t sakrifikosh dhe t luftosh n do ndeshje pr fitore sepse me to knaqim veten, kta tifoz dhe nj qytet t tr. Edhe autori i golit, Alsid Tafili ka qen i entuziasmuar dhe pr golin ka patur nj dedikim: M shum sesa familjes time, ky gol q shnova n kt ndeshje shkon pr kta tifoz t mrekullueshm q na kan mbshtetur vazhdimisht dhe vazhdojn t na mbshtesin.

Festa ka zgjatur jo pak minuta por m pas, t gjith jan shprndar. Kuptohet q ishte nj fest sporadike. Asgj nuk ka prfunduar dhe Vllaznia duhet t filloj t mendoj pr t dieln ndaj Sknderbeut. Nse fiton edhe me t, ather festat e fund-vitit do jen edhe m t bukura pr shkodrant.

Lexoni dhe kete

FUTBOLLI SHQIPTAR SËRISH NË BOJKOT, LIGA E VENDOSUR

Për të dytën javë me rradhë, futbolli shqiptar vazhdon të bojkotojë kampionatet dhe kështu ka …