Saturday , 11 February 2023

FESTIVALI LULEBORË NË EDICIONIN E 6-të

Në moderimin e shkodranit të natyralizuar Enkel Demi dhe këngëtarës së mirënjohur shkodrane Rosela Gjylbegu ka startuar edicioni i 6 i festivalit të këngës qytetare “Luleborë” në Shkodër.

Ashtu si edhe vitet tjera, u prezantuan rreth 16 këngë nga kompozitore të mbarë trevave shqiptare, ndërsa pati edhe risi si rikthimi i të madhes Justina Alia e cila zgjodhi që të jetë pjesë e konkurimit…

Festivali u vlerësua lartë nga mjeshtrat e muzikës të cilët ishin të pranishëm në natën e parë…

Festivali “Luleborë” këtë vit ka sjellë këngë të reja dhe kompozitore të rinjë, pasi në vitin e 6 të tij ka arritur të afirmohet si një festival i promovimit të vlerave muzikore qytetare.

Lexoni dhe kete

AHMET PRENÇI PROMOVON ROMANIN “ANJA”

Ahmet Prençi pas një pune 25 vjeçare në Policinë e Shtetit dhe në Prokurori, duke …