Saturday , 25 November 2017

FESTIVALI I TEATROVE TE TREVAVE SHQIPTARE

Ne Diber te Madhe eshte zhvilluar Festivali i Teatrove te trevave shqiptare. Ne kete festival, teatri “Migjeni” eshte paraqitur me dramen “Amaneti” me regjizor Bruno Shllakun dhe aktoret shkodranet. Sipas deklaratave te tyre, kjo shfaqje eshte pritur mjaft mire nga spektatoret.

Ne kete festival, aktoret shkodrane jane vleresuar me çmime, ku Bruno Shllaku mori çmimin si aktori me i mire dhe Agron Dizdari si aktori i karrieres. Kjo shfaqje trajtonte çeshtjen kombetare te Çamerise.

Lexoni dhe kete

PIKTORJA KOSTANDINA LUCA, HAP EKSPOZITEN NE LEZHE

Nxënësja e shkolles “Gjovalin Gjadri” Kostandina Luca është prezantuar me një ekspozite pikture të hapur …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin