FESTOHET RADIO MARIA 12 VITE TRANSMETIM

12 vite qe nga transmetimi i pare ne Shqiperi i Radio Marise. Ne kete pervjetor mesha e shenjte ka qene e gjithja dedikuar kesaj radio e cila sot vjen si radio e 64 ne te gjithe boten persa i perket radios fetare me te degjuar. Presidentia e Radio Marise File Preka tha se kjo radio se shpejti do te mbuloje me sinjal te gjithe vendin.

Radio Maria Shqiptare e filloi transmetimin e par n Shkodr, m 19 korrik 2003, n orn 19:30, kur Shklqesia e tij Imzot Angelo Massafra, Arqipeshkv Metropolit i Shkodrs dhe President i Konferencs Ipeshkvnore t Shqipris, i bekoi studiot e Radio Maris.q nga shtatori i vitit 2005, me an t internetit, Radio Maria Shqiptare dgjohet n mbar botn n adresnwww.radiomaria.al.

Ndrsa, q nga nntori i vitit 2005, ajo dgjohet n Shqiprin verilindore, n Kuks, Tropoj dhe n Kosov n frekuencn 90.0 MHz. Pervjetori I 12 I Radio Marise u transmetua live ne tv rozafa

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …