Fier, paditen nė Prokurori pėr abuzim 6 ish- zyrtarė tė tatimeve

Ish- drejtuesit e Tatimeve tė Fierit paditen nė Prokurori pėr abuzime me postet e tyre gjatė vitit 2013.

Ish-Drejtori Rajonal, ish-Drejtori i Kontrollit, ish-Drejtori i Drejtorisė sė Vlerėsimi, ish-Pėrgjegjėsja e Sektorit dhe 2 Inspektorė, akuzohen pėr shpėrdorim detyre.

Kallėzimi penal ndaj tatimorėve vjen pas njė auditimi tė gjerė qė ėshtė duke zhvilluar, Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve.

Lexoni dhe kete

MBETJET NE VELIPOJE, ADEMI I PERGJIGJET BUSHATIT

Pas postimit pĆ«r mbetjet nĆ« zonĆ«n e VelipojĆ«s nga ministri i jashtĆ«m dhe njĆ«kohĆ«sisht deputet …