FINALJA E EDICIONIT TE 17-te TE ÇMIMIT “PJETER GACI”

Është zhvilluar mbrëmjen e së dielës finalja e edicionit të 17-të rradhazi të çmimit “Pjetër Gaci” në qytetin e Shkodrës. Pas dy ditëve konkurse në piano dhe harqe, ky koncert u përmbyll me natën finale, ku u shpall edhe fituesi.

Sipas konsulentit artistik, Bardhyl Hysa, për tre ditë Shkodra u bë një metropol artistik. Ai thotë se është konkursi i vetëm në Shqipëri që ka këtë seriozitet dhe në këto përmasa që u zhvillua.

Në fund të natës finale, fitues u shpall Klaudio Zoto nga Tirana në violinçel.

 

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …