FJALIMI I 19-VJEÇARIT SHKODRAN QË MORI VËMENDJEN E SALI BERISHËS

Sinkron… DJE

Kjo është një pjesë e fjalimit e një të riu në Shkodër, gjatë takimit të ish kryeministrit Sali Berisha me demokratët. Fjalimi i 19-vjeçarit Mekeid Selmani mori vëmendjen e rrjeteve sociale, por edhe të vetë ish kryeministrit Berisha, i cili e postoi në faqen e tij në facebook.

Selmani tregon nga kush i erdhi ftesa dhe thotë se kjo është dalja e parë e tij në një takim politik, pasi nuk është pjesë e strukturave të PD, por me bindje të djathta. 19-vjeçari shkodran, politiken e sheh si një mjet për të arritur qëllime të rëndësishme, ndërkohë ka ëndërr krijimin e një force politike.

Por, çfarë e frymëzon nga Sali Berisha 19-vjeçarin Selmani?

Mekeid Selmani studion në vitin e parë të degës Gazetari në Universitetin e Shkodrës.

Lexoni dhe kete

LUMI DRIN “MBULOHET” NGA PESHQ TE NGORDHUR

Kjo ishte pamja e Lumit Drin në Lezhë këtë të merkure. Peshq te ngordhur kanë …