FJALOR ENCIKLOPEDIK I HAPESIRES SHKODRANE- I ZENEPE DIBRES

“Fjalor enciklopedik i hapesires shkodrane ka qene titulli i librit me te ri i autores Zenepe Dibra. Ndryshe nga heret e tjera, ku librat e rinj jane promovuar ne bibloteken Marin Barleti, ky liber u promovua nga shoqata e shkrimtareve ne kinemane Millenium te qytetit te Shkodres. Ne promovimin e tij moren pjese figura te rendesishme te artit dhe politikes ne Shkoder. Vete, autorja shprehu para te pranishemve emocionet qe ka pasur kur ka shkruar kete liber.

Me pas, Dibra tregoi se cfare ka dashur te transmetoje tek te rinjte me ane te ketij libri.
Libra te tjere te autores jane edhe: Bijat e Rozafes, Fjalor enciklopedik i gruas shqiptare dhe Gruaja shqiptare ne veshtrimin e te tjereve.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …