Tuesday , 19 November 2019

Fluks qytetaresh per te paguar ujin

Nė qytetin e Shkodres rritet numri i qytetarėve qė paguajnė faturat e konsumit tė ujit tė pijshėm. Pas deklaratės sė kryeministrit se pėr debitė e ujit do tė kryhet njė aksion i njėjtė me atė tė energjisė elektrike, qytetarėt kanė vėrshuar ti paraprijnė ndėrprerjes sė ujit pėr shkak tė debive.

Ky fakt bėhėt I ditur nga kryetarja e degės sė shitjeve ne shėrbimin ndaj klientit tek  drejtoria e ujėsjelles dhe kanalizimeve Shkoder,  Alda Dega.

Dega pohon se  arketimet kanė pėsuar rritje me rreth 70%. Pranė sportelit tė ujėsjellesit prej 3 ditėsh ka njė fluks qytetarėsh tė cilėt presin pėr tė shlyer dėtyrimet.

Lexoni dhe kete

RESTAUROHET KISHA E “SHEN PREMTES” NE BALLDRE

Kisha e “ShĆ«n Premtes” nĆ« Balldre tĆ« LezhĆ«s monument kulture i kategorisĆ« sĆ« parĆ« i …