Breaking News

“FLUTURAT”, ÇERDHJA ME E RE NE QYTETIN E SHKODRES

Kete te Premte eshte organizuar inagurimi i çerdhes “Fluturat” ne qytetin e Shkodres. Nje çerdhe qe hapet ne ambjentet e kopshtit “Tome Alimhilli” per dy rajone te Shkodres. E pranishme ishte edhe kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi, qe tha se numri i rregjistrimeve arrin deri ne 22 dhe e rendesishme qe ne keto 2 vite perveç dy kopshteve te reja eshte hapur edhe nje çerdhe.

Tashme pas 3 çerdheve qe ndodhen ne Bashkine Shkoder, shtohet edhe nje tjeter, duke qene ne sherbim te femijeve te ketij komuniteti.

Lexoni dhe kete

RIGERTA LOKU, NISEM PER ZHVILLIMIN E MIRDITES

Rigerta Loku, Mirditorja që me fjalimin e sajë pak muaj me parë përloti parlamentin, nuk …