Wednesday , 29 June 2022

FNSH aksion ne rruget e Shkodres

Dhjetra automjete me xhama tė zinj janė ndaluar gjatė kontrolleve tė lėvizshme te grupeve tė FNSH- sė tė Shkodres dhe efektivėve tė policisė kriminale e asaj tė rėndit nė kryqėzimet e metropolit verior. Postblloqet e lėvizshme me efektiva tė policisė speciale dhe forcave tė rendit, u angazhuan nė bazė tė njė plani masash pėr parandalimin e krimit. Postblloqet u vendosėn nė kryqėzimet kryesore, hyrje-daljet e Shkodres si dhe prane universitetit “Luigj Gurakuqi”.Displaying DSC_1879.JPG

Zyrtarisht, Policia ka pohuar se ky aksion ėshtė pjesė e njė plani masash pėr rritjen e sigurisė publike, evidentimin dhe ndalimin e personave nė kėrkim apo tė dyshuarve pėr vepra tė ndryshme penale. Qėllimi i aksionit ėshtė kontrolli dhe parandalimi i elementėve kriminalė, si dhe bllokimi i armėve dhe objekteve tė paligjshme.

Forca speciale tė policisė dhe FNSH-ja kanė gjate kontrolleve te levizshme kanė kryer verifikime dhe kontrolle pėr automjetet me targa tė huaja, si dhe pėr persona tė shpallur nė kėrkim apo me precedentė penalė. Nė aksion mėsohet se marrin pjesė mė shumė se 30 forca policie, pėrfshi efektivat speciale dhe ato tė rrugores.

Lexoni dhe kete

GJYKATA LE NE BURG ISH-DREJTORIN E OSHEE MIRDITE

Ish-drejtori i Operatorit tĆ« ShpĆ«rndarjes sĆ« EnergjisĆ« Elektrike nĆ« MirditĆ« Altin Nikolli, i arrestuar dy …