FORMACIONI, CUNGU ZGJEDH KAPAKLIJĖN PĖR MBROJTJE

Tek Vllaznia ka sėrish ndryshime nė formacionin e mundshėm pėr ndeshjen me Flamurtarin. Duke qenė se do tė mungojė Pjeshka dhe aktualisht stafi teknik nuk ka asnjė mbrojtės tė djathtė nė dispozicion, fillimisht u mendua se nė atė pozicion mund tė luante kapiteni Shtubina ngaqė e kishte bėrė edhe njėherė mė parė atė detyrė. Aktivizimi i tij nė mbrojtje do t’i hapte rrugė aktivizimit tė Dibrės nė majė tė sulmit. Por duket se nuk do tė ndodhė kėshtu. Trajneri Cungu ka menduar njė tjetėr zgjidhje. Ambroz Kapaklija, 19 vjeēari qė luajti me sukses edhe ndaj Partizanit deri nė momentin qė u dėmtua nė kokė, do tė provohet tė luajė si mbrojtės i djathtė. Kjo do t’i hapte rrugė rikthimit tė Shtubinės sėrish nė sulm. Tė tjerėt do jenė po ato, me portierin Dragojeviē, me mbrojtėsit Cicmil, Vrapi e Marku, me mesfushorėt Krymi, Bardulla e Sefa, me dy lojtarėt e avancuar Vecaj e Kalaja dhe me Shtubinėn pra nė sulm. Tė paktėn kjo gjė ėshtė konstatuar edhe ditėn e djeshme nė stėrvitje dhe me shumė mundėsi nė kėtė mėnyrė do tė luajė edhe ditėn e hėnė ndaj Flamurtarit. Siē shikohet edhe nga vendosja e mėsipėrme, trajneri Cungu duket se kėrkon t’i japė mė shumė rėndėsi manovrės sulmuese teksa me aftėsitė e Shtubinės, i ndihmuar edhe nga Vecaj e Kalaja nė krahė, do tė kėrkohet goditja e portės kundėrshtare nė mėnyrė qė tė fitohet me ēdo kusht ky takim pėr tė qenė mė tė qetė pastaj nė pesė ndeshjet e mbetura tė kampionatit. Edhe nė stėrvitjen e sotme, ai ka punuar jo pak me skuadrėn nė manovrėn sulmuese duke udhėzuar lojtarėt qė do luajnė nė kėto pozicione, pėr tė qenė sa mė tė saktė para portės kundėrshtare. Ndeshja Vllaznia- Flamurtari luhet tė hėnėn nė orėn 16.00 nė fushėn “Reshit Rusi” dhe pritet me interes edhe nga tifozėt shkodranė sepse pėrcakton shumė gjėra pėr vazhdimėsinė e ekipit kuqeblu nė kampionat.

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA SHUMƋ PRANƋ TITULLIT KAMPION

TjetĆ«r fitore e VllaznisĆ« nĆ« futboll pĆ«r femra. Pasditen e sĆ« martĆ«s ajo ka fituar …