FORUM NE SHKODER NGA DHOMA AMERIKANE E TREGTISE NE SHQIPERI

Dhoma Amerikane e Tregtise ne Shqiperi ka zhvilluar paraditen e kesaj te Merkure nje forum ne qytetin e Shkodres. Drejtori ekzekutiv i dhomes amerikane te tregtise ne vendin tone, Lorenc Gjoni, permendi disa ndryshime qe dhoma amerikane e tregtise ne Shqiperi ka pasur ne fokus gjate ketij viti.

Ndersa drejtori i tatim-taksave ne Shkoder, Hysen Hysaj dhe drejtori i doganave, Helidon Bele, e vleresuan si pozitiv kete takim, me qellim zgjidhjen e problemeve te perditshme.

Cdo vit behen nje ose dy takime me drejtorine e pergjithshme te doganave dhe tatimeve per te pare shqetesimet e bizneset dhe se si mund te bashkepunohet me mire me institucionet qe biznesi te mbaroje pune sa me shpejt.

Lexoni dhe kete

MINISTRIA E FINANCAVE I PĂ‹RGJIGJET PD PĂ‹R INVESTIMET E HUAJA: 2 MLD EURO NĂ‹ DY VITE

Ministria e Financave dhe EkonomisĂ« ka reaguar ndaj akuzave tĂ« PartisĂ« Demokratike se investimet e …