FRAN FRROKAJ DREJT MANDATIT TE DYTE

Nuk më mungon dëshira për të kandiduar, por do të respektoj vendimin demokratëve të Lezhës. Kështu është shprehur kryebashkiaku demokrat i Lezhës Fran Frrokaj, i pyetur nëse do të rikandidonte sërish në zgjedhjet e ardhshme vendore.

Frrokaj ka analizuar edhe takimet e mazhorancës në zona të Lezhës, që për opinionin publik janë një fushatë e hapur e kandidatit të së majtës. Pyetjes së gazetarëve, nëse opozita nuk po e përdor kohën në favour të saj për të përcaktuar kandidatin për bashkinë në mënyrë që ai të ketë mundësinë e komunikimit me qytetarët, Frrokaj përgjigjet se kjo nuk ka ndonjë vlerë të rëndësishme pavarsisht asaj që është në dukje.

Këto deklarata Frrokaj i bëri gjatë një takimi analizë me gazetarët e Lezhës, duke iu përgjigjur në këtë mënyrë interesit të tyre për disa shqetësime, probleme apo këndvështrime rreth zhvillimeve të fundit në këtë njësi vendore.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, BILANCI PËR KRIMET ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, …