Tuesday , 16 January 2018

FREDERIK TATA MBETET NE BURG

“Ju nuk mund të më gjykoni mua, pasi ju  keni dhënë dorëheqje dhe jeni gjykatëse e korruptuar”. këto kanë qenë fjalët  e Frederik Tates drejtuar gjykatëses Izabela Radovani në seancen gjyqësore e cila ka zgjatur vetëm 5 minuta. Gjykatësja Izabela Radovani ka dhënë dorëheqjen nga gjykimi i cështjes dhe kërkesës së palës mbrojtesë për ndryshim mase të sigurisë, por kërkesë e tillë është mohuar nga Kryetari i Gjykatës Arben Zefi.

Frederik Tota është arrestuar në kuadër të opracionit të koduar ” Balerina” si kreu i grupit kriminal për shfrytëzim prostitucioni, së bashku me të janë arrestuar edhe 6 persona tjerë 5 prej të cilave femra. vetëm pakët ditë më parë i është hequr sekuestroja e lokalit Tata dhe dy katëve të banesës në bazë të kërkesës së familjarëve.

Frederik – Rinald- Tata akuzohet për shfrytëzim prostitucioni, mbajtje pa leje të armëve. Nga ana e Gjykatës është caktuar masa e sigurisë arrest me burg pa afat deri në zbardhjen e plotë të ngjarjes. vendim që është kundërshtuar nga mbrojtja dhe nga vetë Frederik Tata. Pritet përcaktimi i gjykatësit të cështjes nga ana e gjykatës së shkallës së parë Shkodër në lidhje me këtë cështje. Seanca gjyqesore eshte zhvilluar me dyer te mbyllura dhe pa pranin e mediave dhe te familjareve.

Lexoni dhe kete

HETIMI PER ATENTATIN ME BOMBE NE RUS TE SHKODRES

Ende asnje të dyshuar për atentatin me bombë të së shtunes ndaj Lulzim Kullës, pavarësisht …