Monday , 28 September 2020

FRPD- M. MADHE, AUREL MARKAJ FITON ZGJEDHJET

Aurel Markaj sht zgjedhur kryetar i forumit t Partis Demokratike n Malsi t Madhe n konfercn zgjedhore pr kreun e ri t FRPD- s n kt Bashki. Markaj ka fituar prball kandidatve Gazmend Fili dhe Gulit Hasanaj. Pas fitores Markaj ka falenderuar t gjith rinin e Malsis s Madhe pr pjesmarrjen n kto zgjedhje.

I deleguar i kryesis n kto zgjedhje ka qn deputeti Getn Strazimiri I cili ka theksuar se rinia, sht nj force e domosdoshme pr ndryshimin e vendit, prandaj kjo e fundit duhet ti bashkohet partis demokratike.

Konfercn zgjedhore pr kreun e ri t FRPD- s n Malsi t Madhe moren pjes 424 antar, nga t cilt 205 vet votuan pr Aurel Markajn, 204 pr Gazmend Filin, 6 vota pr Gulit Hasanajn dhe 9 t pavlefshme.

Lexoni dhe kete

META: KA MBETUR DHE PAK KOHË PËR TË REFLEKTUAR

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaroi sot se ka mbetur edhe pak kohë për të …