FRPD SHKODER, AKUZA PER MANIPULIME LISTASH

Ne garen per kreun e te rinjve demokrate ne Shkoder ka nisur akuzat per manipulime listash. Ka qene kandidati per kryetar te FRPD- SE seksioni numer 4 I cili ka dale ne nje deklarate per shtyp ku ne emer te gjithe te rinjve demokrat ka shprehur shqetesimin se listat po manipulohen. Ky I fundit ka sjelle si shembull grupseksioni numer 4, ku me urdher te kryetarit te pergjithshem Belind Kellici vetem 2 ore perpara zgjedhjeve eshte bllokuar votimi me kerkesen se do te shtohen te tjere anetare ne lista.

Nese emrat e perfolur do te vihen ne listat e zgedhesve atehere do te kete edhe reagime te tjera tha Zaja deri ne terheqje te kandidatit.

Sipas burimeve brendra FRPD- se listat ne fakt jane nderruar disa here. Para 3 javesh ka ardhur lista paraprake, duke u nderruar me nje tjeter liste 2 jave me pare. Ndersa u eshte thene te rinjve se eshte lista perfundimatre. Por edhe nje here kjo liste ka ndryshuar 3 dite me pare. Ndersa kerkohet qe lista te ndryshohet edhe nje here vetem 3 dite perpara zgjedhjes se kryetarit te FRPD- se dega Shkoder.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA ZHVILLON TAKIME NË VELIPOJË

Numri 7 në listën e kandidatëve të PD, Bardh Spahia, është takuar me grate e …