FRROKAJ BASHKĖBISEDIM ME ELEKTORATIN E LEZHĖS

E ka konsideruar njė zonė tė keqtrajtuar, ndaj ndėrhyrjet pėr ndėrtimin e rrugės, eleminimin e pėrmbytjeve, varrezat e fshatit apo problemet sociale tė fshatit Barbullojė nė Lezhė do tė mund tė marrin zgjidhje duke votuar ndryshimin e madh, qė pėr kandidatin e djathtė pėr Lezhėn Fran Frrokaj emėrtohet nė kėto zgjedhje me punė dhe dinjitet.

Zhgėnjimin pėr mosmbajtjen e premtimeve tė qeverise Rama e kanė prezantuar edhe socialistėt nė kėtė zonė.

Nė grykė Manati, banorėt e konsiderojnė absurditet bllokimin e punės nga kjo qeveri, ndėrsa i kanė kėrkuar kandidatit Fran frrokaj qė tė ndėrtojė njė administratė korrekte, kėrkesė qė vetė Frrokaj e ka cilėsuar si prioritet i rėndėsishėm nė programin e tij qeverisės.

Fyerje tė qyteterimit mijėra vjeēar tė Lezhės e ka konsideruar ndėrtimin me gurė importi tė qendrės sė kėtij qyteti, ish kandidati socialist pėr deputet Eduart Ndocaj.

Me banorėt e fshatit Lalm i ri, Frrokaj ka deklaruar se pėrshkak tė rėndėsisė qė ka kjo zonė shumė pranė qytetit, urbanizimi i saj do tė ketė fokusin kryesor, ndėrsa banorėt kanė sjellė nė kujtesė premtimet e pambajtura tė deputetit qė doli me votat e tyre dhe mė pas u largua drejt LSI.

 

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …