Saturday , 31 October 2020

FRROKAJ PREZANTON PROGRAMIN NE MARKATOMAJ DHE PLLANE

Kandidati djathte per bashkine lezhe fran frrokaj i ka vijuar takimet e tije bashkbiseduese me banoret e fshatit markatomaj, te cilet i ka siguruar se brenda vitit te pare te mandatit do te sigurohet furnizimi me uje te pishem, ndersa shume shpejt zgjidhje do te kete edhe per permbytjet, infrastrukturen rrugore kanalizimet e fshatit. Per te arritur kete objektiv, frrokaj ka deklaruar se do te ndertoje nje administrate qe trajton ne menyre korrekte problemet e banoreve.

Ne mbeshtetje Frrokajt ka dale edhe kandidati per deputet i partise socialiste per qarkun e lezhes ne zgjedhjet e 23 qershorit dhe njeherezi nenkryetar i partise demokristiane shqiptare Eduart Ndocaj. Sipas tije qytetaret e lezhes nuk po zgjedhin mes nje kandidati te majte dhe nje tjetri te djathte, por mes njeriut te punes si fran frrokaj dhe perfaqsuesit e lsi qe e menaxhon kryetari i tije.

Fshati Pllane ka qene ndalesa e radhes e kandidatit te djathte fran frrokaj. Ne bashkbisedimin e banoret e ketij fshati, frrokaj u ka konfirmuar se zgjidhja e problemeve te tyre do te jete vazhdimsia e punes se tije si kryetar i bashkise lezhe pas 21 qershorit. Frrokaj i ka siguruar banoret se brenda vitit te pare do te perfundoje rehabilitimi i plote i ujesjellesit, ndersa do te trajtonte bashkarisht me banoret te tjera probleme me te cilat perballen ata.

Per politikanin lezhjane prec zogaj vershimi i qeverise ne lezhe eshte nje domethenie e plote se ata kerkojne ta zaptojne lezhen, pasi qeveria vetem merr nga ky qytet dhe se jane mashtrime deklaratat e kandidatit te majte se fondet do ti siguroje nga qeveria.

Lexoni dhe kete

BASHA JEP DEKLARATËN E FORTË PËR RAPORTIMET E MINISTRISË

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka dhënë një tjetër deklaratë të fortë, gjatë një komunikimi …