Monday , 26 October 2020

FRROKAJ: SITUATA E PASTRIMIT NE LEZHE DO TE NDRYSHOJE

Situata e deritanishme e pastrimit n territorin e Bashkis Lezh do t marr fund n nj koh shum t shpejt. Ky fakt sht br i ditur nga Kreu i Bashkis Lezh Fran Frrokaj sipas t cilit kontratat me firmat do te lidhen brenda ktij muajit dhe pastrimi do t jet i ndar n tre zona.Frrokaj ka garantuar se do t zvendesohen dhe konteniert pr tu vendosur t rinj.

I pyetur pr ankimimin q ka br njra nga firmat e prshira n tender me pretendimin se kriteret e paraqitura nga Bashkia jan diskriminiese Frrokaj u pergjigj.

Firmes s pastrimit t Lezhs dhe Shngjinit t cilt jan dhe zonat m problematike i ka prfunduar kontrata q prej muajit qershor t ktij vitit, por vonesat n proedurat e tenderit t ri ka detyruar Bashkin t lidhe kontrate provizore me t.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …