FSHEH KANABISIN NE BOMBULEN E GAZIT, ARRESTOHET NE MURIQAN

Pėr t’i shpėtuar kapjes nga policia trafikantėt kanė shpikur metoda nga mė tė ndryshmet pėr tė fshehur lėndėn narkotike. Por 58-vjeēari Gjin Fusha nga Dukagjini ka gjetur njė mėnyrė tė re: E ka fshehur kanabisin nė bombolėn e gazit tė makinės sė tij me tė cilėn tentoi tė linte Shqipėrinė pėrmes pikės kufitare tė Muriqanit.

Plani i tij i mirėmenduar, mori fund pasi gjatė kontrollit tė detajuar nga policia kufitare nė vijėn e dytė, nė makinėn me tė cilėn udhėtonte Gjin Fusha u zbuluan 30 kilogramė kanabisi tė fshehura nė bombolėn e gazit tė automjetit tip Volvo nė pronėsi tė tij. Nė pjesėn e brendshme tė bagazhit, efektivėt kufitarė konstatuan njė bombol gazi me ngjyrė tė zeze metalike e cila kishte shenja tė lyerjes me bojė tė re. 58-vjeēari pėr tu siguruar se do t’ia hidhte policisė kufitare, kishte futur brenda bomboles njė tjetėr bombol metalike, ku pas hapjes sė saj u gjet edhe lėnda narkotike.

Kanabisi ishte vendosur nė disa pako nė formė rrethore e mbėshtjellė me celefon e presuar. Gjin Fusha u arrestua nė flagrancė nga specialistėt e Sektorit tė narkotikėve nė Drejtorinė e Policisė sė Shkodrės. 58 vjeēari lindur nė Nenmavriq tė Dukagjinit akuzohet pėr trafik ndėrkombėtar tė lėndėve narkotike.

Lexoni dhe kete

PUKƋ/ I VURI ZJARRIN NJƋ ZONE TƋ PYLLƋZUAR, ARRESTOHET 57-VJEƇARI

Nga strukturat e Komisariatit tĆ« PolicisĆ« PukĆ«, pasi Ć«shtĆ« marrĆ« njoftim nĆ« sallĆ«n e komandimit …