Thursday , 27 January 2022

FSHF VENDOS: VITI 2017 NIS ME VLLAZNIA- KUKĖSI

Takimi Vllaznia- Kukėsi do tė hapė zyrtarisht ndeshjet e futbollit shqiptar pėr vitin 2017. Kėshtu ka vendosur Federata Shqiptare e Futbollit dhe pėr rrjedhojė ky ballafaqim do tė luhet tė premten e ardhshme mė datė 27 janar nė stadiumin “Loro Boriēi”. Ka ndodhur kėshtu, ngaqė institucioni i futbollit shqiptar duke dashur tė ndjekė shembullimin e kampionateve mė tė forta tė Europės, takimin e parė hapės tė kampionatit e nis me skuadrėn kryesuese dhe pėr momentin ajo ėshtė Kukėsi.

Pėr t’u parė mbetet vetėm orari i zhvillimit tė kėsaj pėrballje sepse Federata ka caktuar orėn 18.00 pėr nisjen e saj por temperaturat e ulėta qė po mbizotėrojnė nė Shkodėr mund tė jenė njė arsye qė ky orar tė ndryshojė nė ditėt e ardhshme. Pavarėsisht kėsaj, skuadra e Vllaznisė duhet tė bėhet gati pėr kėtė takim dhe t’i japė dorėn e fundit pėrgatitjes fizike dhe taktike. Ndėrkohė, mėsohet se ditėn e nesėrme, kuqeblutė pėrballjen e planifikuar me ekipin e Besėlidhjes, do ta luajnė jo nė Shkodėr por nė Lezhė. Arsyeja ėshtė se stafi teknik ka kėrkuar njė ndeshje nė njė fushė me bar natyral dhe prandaj ėshtė parė e arsyeshme qė ajo tė mos luhet nė “Reshit Rusi”.

Miqėsorja me lezhjanėt do tė nisė nė orėn 13.30. Kjo do tė jetė e fundit pėrgatitore nė prag tė takimit me Kukėsin sepse mė pas Vllaznia nuk do tė ketė mė kohė pėr tė marrė frymė. Vetėm katėr ditė pas ndeshjes me Kukėsin, do tė presė sėrish nė Shkodėr ekipin e Teutės sė Durrėsit. Kėtė herė nė takimin e vlefshėm pėr ēerekfinalet e Kupės sė Shqipėrisė. Fundjavėn e parė tė shkurtit pastaj, sėrish njė tjetėr pėrballje e fortė , atė me Partizanin pėr kampionat. Pėr kėtė arsye, trajneri Cungu ka ngritur zėrin pėr njė seriozitet nė punė sepse gjysma e dytė e sezonit do tė jetė shumė e vėshtirė.

Lexoni dhe kete

BRDARIƇ: VLLAZNIA ASNJƋ NƋNVLERƋSIM PƋR EGNATIAN

Vllaznia do tĆ« luajĆ« pasditen e sĆ« premtes ndaj Egnatias sfidĆ«n e rradhĆ« pĆ«r kampionat. …