Monday , 17 January 2022

“Fund dhunės ndaj Grave, TANI”

Nė kuadėr tė 25 Nėntorit, ditės Ndėrkombėtare kundėr Dhunės nė Familje organizata ”Gruaja tek Gruaja” nė bashkėpunim me zyrėn e shėrbimeve sociale, pranė Bashkisė Shkodėr ka organizuar  marshimin paqėsor nėn moton “Fund dhunės ndaj Grave, TANI”.

Ky aktivitet eshte zhvilluar nė kuadėr tė hapjes sė fushatės 16 ditore tė Aktivizmit kundėr dhunės me bazė gjinore dhe ka pėr qėllim ndėrgjegjėsimin e komunitetit, nxitjen e iniciativave dhe veprimeve nė parandalimin e dhunės ndaj grave, si dhe forcimin e bashkėpunimit mes aktorėve lokal pėrgjegjės pėr implementimin e ligjit kundėr dhunės nė familje.

Lexoni dhe kete

GJAKMARRJA FENOMEN SHQETESUES NE LEZHE

Gjakmarrja vijon tĆ« mbetet fenomon shqetĆ«sues nĆ« tĆ« gjitha vendin. Sipas tĆ« dhĆ«nave zyrtare vetem …