GARA PËR KREUN E FRPD

Alesia Balliu, Arnold Kariqi, Artion Bajramaj, Barbara Doda, Besart Xhaferi dhe Mariglen Doçi, 6 kandidatët për kreun e FRPD kanë prezantuar në Shkodër platformat e tyre.

Në fjalët e tyre, ato vendosen theksin te largimi i të rinjve dhe kërkuan ringritjen e FRPD dhe Partisë Demokratike. Nuk munguan as akuzat ndaj qeverisë…

Fushata zgjedhore është hapur nga data 1 gusht dhe do të zgjasë deri me 30 shtator. Ndërkohë, dita e zgjedhjeve do të jetë me 1 tetor 2022.

Lexoni dhe kete

ALIBEAJ MBLEDH KRYESINË E PD

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit që riktheu vulën tek grupi i Enkelejd Alibeajt, ky …