Breaking News

GATI NDERHYRJA NE RRUGEN QAFE THORE – THETH

Shumë shpejt do të ndërhyhet në rrugën e Thethit. Një gjë e tillë bëhet e ditur nga kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi. Ajo bën të ditur se po bëhemi gati të firmosim kontratën për rrugën Qafë Thore – Theth, edhe pse nuk kanë munguar problematikat me pronat, por bashkia nuk do të bëhet pengesë për investimin në këtë rrugë.

Rruga Qafë Thore – Theth vijon të jetë një nga rrugët më problematike në Qarkun Shkodër, ku në stinën e dimrit është e pakalueshme duke penalizuar banorët e zonës, por edhe turistët e huaj.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME PUNONJËS TË FASONERIVE

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi këtë të enjte një takim me punonjës së fasonerive në Fushë …