Breaking News

“GEA SPORT” HEDH NE GJYQ EKIPIN E VLLAZNISE

Ndodh edhe kshtu. N vend q t ishte Vllaznia q do ta hidhte n gjyq, sht kompania zviceriane “Gea Sport” q ka vendosur t hedh n gjyq klubin shkodran pr mosrepektim t kontrats. Pretendimet e ish-presidentit Roberto Nava duket se jan ato t zakonshmet q pat br n media edhe n muajin nntor para dy vitesh kur Kshilli Bashkiak Shkodr vendosi t prish kontratn me kt kompani ngaq ajo nuk kishte zbatur asnj detyrim t saj. Por Nava mendon ndryshe. Sipas tij, sht Bashkia Shkodr q nuk e ka respektuar kontratn dhe pr kt arsye do t krkoj dmshprblim. Vlera e asaj q krkon kjo kompani ende nuk sht prcaktuar por procesi sapo ka nisur.

Zviceriant fillimisht e kan uar shtjen n nj studio ndrmjetsimi n Tiran, aty ku prfaqsuesit e Bashkis Shkodr dhe ata t klubit Vllaznia kan filluar t dorzojn dokumentacionin e duhur pr ta hedhur posht kt pretendim dhe m pas, natyrisht q do t jen ata t cilt do t krkojn dmshprblim nga pala tjetr. Dika e pakuptueshme n fakt. “Gea Sport” erdhi tek Vllaznia n korrik t vitit 2014 me pretendimin pr t derdhur n arkn e klubit 35 mij euro do muaj por deri n nntor t atij viti, ajo nuk ka derdhur asnj lek dhe pr kt arsye, Bashkia Shkodr vendosi t prish kontratn.

Tashm kjo kompani krkon dmshprblim dhe po mundohet t justifikohet me faktin se ka shpenzuar parat q kan qen t shkruara n kontrat por pa i justifikuar me kalimin e tyre n bank. shtja pr momenti sht n organet prkatse n Shqipri t cilat ndoshta pr 2-3 muaj do t japin nj vendim dhe m pas nuk prjashtohet mundsia q t shkoj edhe n Zvicr. Nj “telash” m shum pr Vllaznin e cila u duk se shptoi nga kjo kompani “fantazm” por duket se nuk qenka kaq e leht.

Lexoni dhe kete

KADIJA: MUNGOJNË PASQYRAT FINANCIARE TË K.F “VLLAZNIA”

Mungesa e pasqyrave financiare të vitit 2018-te të cila janë dashur të miratohen nga Keshilli …