I GJENDET LENDE PLASESE, ARRESTOHET 36-VJEÇARI NGA FSHATI GAJTAN I SIPERM NE SHKODER

I gjendet lëndë plasëse, arrestohet në flagrancë nga policia. Sekuestrohen 15 kallëpe tritol dhe 15 m fitil zjarrpërcjellës

Më datë 25.01.2018, nga ana e Sektorit të Krimeve të Rënda, në D.V.P Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u arrestua në flagrancë shtetasi: Niko K, 36 vjeç, banues në fshatin Gajtan i Sipërm, Shkodër.

Arrestimi i tij, u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në ambjentet përreth banesës, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 15 copë kallëp të dyshuar tritol, si dhe 15 metra fitil zjarrpërcjellës.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, parashikuar nga neni 278, i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHKODRES ARRESTON 8 SHTETAS DHE SHPALL NE KERKIM 2 TE TJERE, JA PERSE

Policia e Shkodrës finalizon një operacion të koduar “Garantuesi” duke arrestuar 8 shtetas dhe duke …