Wednesday , 30 September 2020

GJENDET NE FSHATIN DEDAJ TRUPI I 38-VJEARIT

7 muaj m par familja e kishte denoncuar t zhdukur n policin e Shkodres, por mngjesin e ksaj t marte jan shuar shpresat pr ta gjetur t gjall, pasi kan qn pikrisht uniformat blu q gjetn t pajet nj 38 vjear. Ai u identifikua si Arben Lajaj nga fshati Hot i Malsis s Madhe. Ka qn ora 09.30 minuta kur n pyllin e fshatit Dedaj, n Shkrel t Malsis s Madhe u gjet kufoma e dekompozuar e shtetasit Lajaj, identifikimi i t cilit u b prmes lejs s drejtimit q u gjet n vendngjarje.

Uniformat blu nisn menjher hetimet pr kt ngjarje, ndrsa 38 vjeari Lajaj ishte shpallur n krkim si person i humbur q me 1 shtator t vitit 2014. Trupi i pajet i shtetasit n fjal sht drguar n morgun e spitalit rajonal t Shkodres ku po i nnshtrohet ekzaminimeve t grupit t ekspertizs, pasi dyshohet q Lajaj sht ekzekutuar me arm zjarri.

Megjithat kjo pritet t konfirmohet zyrtarisht nga policia lokale, e cila nuk prjashton edhe pista t tjera, si at t mbytjes me sende t forta, apo humbjen e jets nga shkaqe natyrale, pasi prej 7 muajsh ai rezultonte i humbur. Familja Lajaj nuk ka deklaruar n polici nse ka patur konflikte me persona t tjer dhe aq m pak t ket dhn detaje q mund ta ndihmojn policin pr kt ngjarje.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET I KERKUARI PER DROGE NE MIRDITE

Në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit …