Wednesday , 17 January 2018

GJENDET NJE KUFOME NE LEZHE

Nje kufome e seksit femer eshte gjetur kete mengjes ne bodrumin e nje pallati 8 katesh ne afersi te tregut te lezhes. Trupi i pajete qe eshte identifikuar disa ore me vone nga policia eshte pare nga nje punetor i pallatit i cili ka lajmeruar menjehere blute. Viktima e cila mendohet se ndodhet aty prej 3 ditesh per shkak edhe te dekompozimit te saj eshte gjetur ne pjesen e nje boshlleku qe vjen nga kati i fundit i objektit 8 katesh dhe se dyshohet se mund te kete rende pikerisht nga lartesia. Kufoma i perket shtetases 46 vjece Lule Bashaj banuese ne Balldre te Lezhes dhe kishte disa te aferm te saj ne pallatin ku u gjet e pajete. Ajo eshte identifikuar nga familjaret e saj, te cilet kane deklaruar se kishte dale nga shtepia 2 dite me pare dhe se nuk ishte kthyer duke menduar se ajo ka qendruar tek e afermja e saj. Pas marrjes ne pyetje te kusherires tek e cila ishte nisur per vizite viktima, ajo ka deklaruar se nuk e ka takuar ate, duke hedhur dyshime te forta se viktima ka hapur deren e gabuar duke menduar se po ngjitej ne ashensor e per pasoje ka rene nga lartesia.

Lexoni dhe kete

HETIMI PER ATENTATIN ME BOMBE NE RUS TE SHKODRES

Ende asnje të dyshuar për atentatin me bombë të së shtunes ndaj Lulzim Kullës, pavarësisht …