Saturday , 17 March 2018

GJENDJA E 4 TE PLAGOSURVE NGA AKSIDENTI NE AKSIN SHKODER – VELIPOJE, FLET MJEKJA URUÇI

Ajo që ndodhi në këtë vend është më tepër se e dhimbshme. Babai Edmond Preka humbi jetën bashkë me dy fëmijët e tij vajzën 5 vjeçare dhe foshnjën nëntë muajshe. Vajza tjetër tij, është në koma në spitalin e Shkodrës. Mjekët nuk japin shpresa për të.

Ishte përplasja e fortë e dy makinave që shkaktoi tragjedinë. Nuk ka zyrtarisht ende një fajtor, në kushte kur njëri nga drejtuesit, ai i makinës Tip Alfa Romeo humbi jetën në vend. Edhe gruaja e viktimës Evita Preka, ka dhënë shenja jete dhe ka kaluar rrezikun.

Aksidenti ndodhi pasditen e dielë në vendin e quajtur “Sektori” në Velipojë. Mjetet fuoristradë dhe Alfa Romeo u përplasën aq fort sa zhurma shkoi deri tek banorët në Velipojë. Mjekja Uruçi sprehet se ka qenë ngjarja më e rëndë që ka përjetuar Urgjenca e Spitalit të Shkodrës.

Ekspertët në hetimet e tyre kanë dalë me dyshimet se shpejësia dhe errësira ndikuan në përplasjen e makinave, cka ka shkaktuar bilancin tragjik.

Lexoni dhe kete

“LEZHA NJE QARK ME RRISK PER KULTIVIMIN E DROGES”

Në Lezhë drejtues të bashkive, policisë së shtetit dhe strukturave të tjera lokale u mblodhen …