GJERMANIA BEN DETYREN, MPOSHT UKRAINEN

Gjermania arriti të mposhtë 2-0 Ukrainën me golin e shqiptarit, Shkodran Mustafi dhe legjendës Bastian Schweinsteiger.

Nuk munguan rastet e shumta nga të dyja ekipet të cilat u përpoqën të shënonin, ndërsa Manuel Neuer dhe Pyatov neutralizuan gjuajtjet e kundërshtarëve.

Fillimisht ishte Shkodran Mustafi ai i cili realizoi në minutën e 19’ pasi goditi saktë me kokë. Ndërsa vetëm në minutën e 92’ i sapo futuri në fushë Bastian Schweinsteiger dyfishon shifrat në 2-0.

Pas ndeshjeve të para Grupin C e udhëheq Gjermania me 3 pikë të grumbulluara ndërsa në vend të dytë pozicionohet Polonia po me aq pikë.

VIDEO

Lexoni dhe kete

ÇIKLIZĂ‹M/ BRUNO KOLA DHE VLLAZNIA, FITUES NĂ‹ TROFEUN “KORÇA”

ÇiklistĂ«t e VllaznisĂ« kanĂ« dominuar nĂ« etapĂ«n e parĂ« tĂ« trofeut “Korça” zhvilluar pasditen e …