Wednesday , 11 December 2019

GJINUSHI DEL NE MBROJTJE TE DEPUTETIT DOSHI

Prokuroria duhet pergzuar po jo qe nje çeshtje te tregojE edhe shume te tjera ti fshehe. Per sa I perket arrestimit te deputetit Doshi si Ish kryetar I parlamentit them qe eshte e jashte ligjshem pasi ka shume shkelje proceduriale. Ne kete menyre eshte shprehur  kryetari I psd Skender Gjinushi teksa tha se Për akuzën e kallëzimit të rremë nuk ka kuptim të arrestohen politikanët, pasi në këtë mënyrë i bie që të gjithë politikanët duhet të ishin në burg”.

I pyetur nga gazetarët lidhur me zërat që qarkullojnë në qytetin e Shkodrës se Tom Doshi ka blerë për rreth 300 mijë euro PSD-në, Gjinushi e ka mohuar këtë fakt. Për kreun e PSD ky është një lajm i pavërtetë dhe se partia që ai drejton nuk është shitur. I pyetur nese PSD do te mirprese deputetin Doshi Gjinushi pergjigjet cdo kush eshte i mirepritur prane kesaj force politike.

Ne kete menyre kryetari I PSD ka dale ne mbrojtje te deputetit Doshi ndersa nuk ka mohuar faktin se partia e tij eshte e hapur nese Doshikerkon te kontriboje.

Lexoni dhe kete

BARDHI I DREJTON 5 PYETJE KRYEMINISTRIT RAMA

Me anĂ« tĂ« njĂ« deklarate pĂ«r mediat, sekretari i pĂ«rgjithshĂ«m tĂ« PD, Gazment Bardhi, ka …