Friday , 15 November 2019
Breaking News

GJOBA NDAJ PD-se, REAGOJNE QYTETARET SHKODRAN

Protesta e 8 dhjetorit e organizuar ne25 vjetorin e rrezimit te sistemit komunist mblodhi ne kryeqytet protestues nga e gjithe Shqiperia. Ne shenje pakenaqesie ndaj qeverise protestuesit hodhen veze, gure por edhe tymues ne drejtim te kryeministrise,thyen gjithashtu edhe bunkerin e vendosur perpara ministrise se puneve te brendshme.

Nderkohe bashkia e Tiranes i ka faturuar PD nje gjobe prej 163 milione lekesh per demet e shkaktuara ne hapesirat publike nga protesta e se martes. Perballe kesaj gjobe reagojne qytetaret shkodran te cilet e cilesojne si komike kete gjobe ndersa theksojne se protestuesit kishin shume arsye per te protestuar.

Ky reagim i qytetareve vjen pikerisht pas pakenaqesive qe kane ndaj qeverise aktuale per problemet qe kohet e fundit kane shoqeruar vendin.

Lexoni dhe kete

BANORËT E KONVIKTIT “SAFET SPAHIA”, PROTESTË PARA BASHKISË

Banorët në konviktin “Safet Spahia” në qytetin e Shkodrës vijojnë të kundërshtojnë zhvendosjen e tyre …