GJOKA E MERR QETË: NE DUHET TA NDRYSHOJMË SITUATË

Humbja me Laçin pasditen e së dielës ka rikthyer me këmbë në tokë ekipin e Vllaznisë i cili mbetet sërish në vendin e tetë në renditje dhe padyshim që kalendari i ndeshjeve të ardhshme është shumë i vështirë dhe skuadra ka për të hasur probleme. Megjithatë, trajneri Ernest Gjoka bën thirrje për qetësi. Kuptohet që si timonier i kësaj skuadre, ai është i fundit që duhet të dorëzohet e për këtë arsye, sipas tij, duhet qetësi dhe vetëm qetësi sepse ashtu siç e çuan punën deri në këtë pikë, do të jenë vetë futbollistët dhe trajnerët që do ta nxjerrin skuadrën nga kjo gjendje.

Dita e sotme ka qenë pushim për ekipin e Vllaznisë dhe nga nesër do ta nisë përgatitjet për sfidën e rradhës me Flamurtarin. Kjo ndeshje është planifikuar të luhet pasditen e së shtunës në stadiumin e qytetit të Vlorës. Në pamje të parë, kuqeblutë kanë shumë pak shanse për të marrë pikë por ata nuk do të heqin dorë nga një objektiv i tillë sepse kanë nevojë më shumë se kurrë për të marrë pikë.

Lexoni dhe kete

ÇINARI SHËNON NË MIQËSORE PËR KROATËT E ISTRAS

Futbollisti shkodran Erald Çinari ndonëse ende nuk është zyrtarisht I larguar nga Vllaznia, sigurisht që …