Monday , 28 September 2020

GJONI: BOKSIERT E KOMBTARES ME OBJEKTIVA N BULLGARI

Kombtarja shqiptare e boksit q do t prfaqsohet me pes sportist n turneun ndrkombtar t Bullgaris, do t tentoj t bj nj paraqitje sa m t mir dhe pse jo, t futet n zonn e medaljeve.

Kshtu ka deklaruar pr televizionin Rozafa, trajneri i kombtares shqiptare Zef Gjoni gjat seancs s sotme strvitore t ekipit q nga dita e sotme ka nisur grumbullimin n Shkodr.

N turneun e Bullgaris, n rradht e kombtares shqiptare do jen dy boksiert e Vllaznis Kajoshi e Marinaj si dhe Zeneli, Vrapi dhe Beqiri. Ata pr 10 dit do t strviten me intensitet dhe kuptohet q prballja n kt turne do t jet nj test edhe pr aktivitetet e ardhshme ndrkombtare ku marrin pjes.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA MIQËSORE ME KUKËSIN TË SHTUNËN NË TIRANË

Nuk kanë fund miqësoret për ekipin e Vllaznisë. Mosnisja ende e kampionatit të ri, ka …