Wednesday , 12 August 2020

GJOSHA: THIRRJE POLITIKES TE VOTOJE REFORMEN

Nga Shkodra Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha i ka bere thirrje opozites dhe mazhorances qe te bashkohen ne miratimin e reformes ne drejtesi si i vetmi elesper hapjen e negociatave.

Kritike ndaj institucioneve qe nuk kane vullnet per reformen do te vijoj te jem tha Gjosha pasi ne keto momente nuk ka hapsire per tolerance.Ndersa akuzat e opozites i quaji loje politike.

Ministria e Integrimit nuk ka patur asnje koment mbi mosperfshirjen e kryeparlamentarit Meta ne takimin e Sekretarit Amerikan, pasi axhenda eshte bere nga Ambasada.

Ministria e integrimit u shpreh se ne keto momente duhet te lihen ndasite politike por te votohet nje reforme e plote dhe e besueshme per qytetaret e vecanarisht per nderkombetaret.

Lexoni dhe kete

BASHA: TURIZMI, DEGA MË E GODITUR NGA PANDEMIA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon pamje të plazheve të boshatisur, pasi sipas tij, …