Saturday , 25 November 2017

GJYKATA E APELIT NDRYSHON MASEN E SIGURISE PER INSPEKTORET E “AKU”

Katër nga pesë punonjësit e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në Shkodër janë liruar nga gjykata e apelit. Inspektorët e AKU Hilmi Erkoçaj, Abdyl Bajraktari, Elvis Rraboshta dhe Edmond Fortuzi janë lënë me masën e sigurisë “detyrim me paraqitje” ndërsa Adnan Gradeci është lënë  me masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Nga ana tjetër dy nga tre punonjësit e fabrikës së prodhimit të pijeve “Briland” janë lënë sërish në “arrest me burg”.

Pesë inspektorët e AKU Shkodër u arrestuan me 20 shtator të këtij viti me dyshimin se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë mbajtur procesverbale fiktive duke lejuar prodhimin e produkteve ushqimore jashtë normave të higjenës dhe në mënyrë të kundërligjshme. Gjykata e shkallës së parë vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për pjesën më të madhe të inspektorëve të AKU por gjykata e apelit e hodhi poshtë duke i lënë me masën lehtësuese “detyrim me paraqitje”.

Nga ana tjetër pronari i fabrikës Xhavit Kasemi vazhdon që të jetë në kërkim policor dhe policia po punon për kapjen e tij.

Lexoni dhe kete

GRABITET NJE SUPERMARKET NE LEZHE

Një supermarket është grabitur në rrugen e “Shtrausit” në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 19:00 …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin