Tuesday , 21 November 2017

GJYKATA LE NE BURG PER 40 DITE, 42- VJEÇARIN E KERKUAR NE ITALI

Gjykata e Shkodres ka caktuar masen e sigurisë “Arrest ne Burg “ me afat 40 dite, për 42 vjecarin Edmond Çomo i shpallur ne kerkim nderkombetar nga autoritetet e drejtesise se shtetit te italise pasi ndaj tij gjykata e Leçes në Itali ka lëshuar urdhrin e arrestit ndërkombëtar për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”.

Gjykatësi i cështjes Hasan Selimi e ka cilësuar të ligjshëm arrestimin e 42 vjecarit Çomo si dhe ka caktuar masen e sigurise arrest me burg. Vendimi i shkalles se pare do ti përcillet Ministrise se Drejtesise me qëllim respektimin e afateve proceduriale mbi ekstradimin e 42 vjecarit. Nga ana tjetër avokati mbrojtës Ardian Vishaj ka theksuar se ngjarja për të cilën kërkohet ekstradimi është minimale, prandaj duhet refuzuar.

Operacioni i arrestimit të 42 vjecarit nga Kopliku i Malësisë së Madhe ishte kryer në fshehtësi të plotë përpara 1 jave, nga seksioni i krimeve pranë komisariatit të Shkodres nga frika e dekonspirimit të operacionit. Arrestimi Çomajt është bërë në kryeqytet në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale.

Lexoni dhe kete

MUNICIONE NE BANESE, ARRESTOHET ZJARRFIKESI NE PUKE

Një punonjës i zjarrfikëses në Pukë është arrestuar nga policia pasi u kap me armë …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin