Thursday , 24 September 2020

GODITET ME STOL POLICI, ARRESTOHEN 3 PERSONA

Njė punonjės I policisė sė Shkodres me iniciale F. N ėshtė goditur me mjete tė forta dhe ėshtė dėrguar pėr mjekim nė spitalin e qyteiti, ndersa policia e Shkodres ka arrestuar 3 persona. Keshtu ne prangat e bluve kane rene Arledi Gjonaj 21 vjec, kristjan Nika 23 vjec dhe Albert Biba 25 vjec, te gjithe keto nga Vau Dejes.

Sipas bluve 3 te arrestuarit kane kanė prishur rendin e qetėsine publike dhe pėr shkak tė detyrės kanė kundėrshtuar duke ushtruar dhunė fizike dhe duke e goditur me sende tė forta punonjėsin e policisė sė rendit publik duke i shkaktuar dėmtime fizike.

Ngjarja ka ndodhur nė fushėn sportive “Reshit Rusi” aty ku po luhej ndeshja pėr kupėn e republikės nė mes Vllaznisė dhe Skenderbeut. Kanė qėnė minuta e 42 e pjesės sė parė, kur nė drejtim tė punonjėsit tė policisė ėshtė hedhur njė stol, duke e goditur nė pjesėn e kokės. Pėrpasojė punonjėsi I policisė ėshtė dėrguar nė urgjencėn e spitalit tė Shkodres ku edhe mori ndihmėn e parė. 3 te arrestuarit akuzohen pėr veprat penale tė “Prishja e qetėsis publike” dhe “Kundėrshtimi i punonjėsit tė policisė sė rendit publik duke ushtruar dhunė

Lexoni dhe kete

POLICIA E LEZHES DHE FNSH ZBARKOJNE NE TERREN

NĆ« zbatim tĆ« planit operacional pĆ«r mbajtjen nĆ«n kontroll tĆ« situatĆ«s kriminale dhe rendit publik, …