Tuesday , 29 September 2020

Grabisin argjendarine, arrestohen nga policia!

Kanė kryer grabitjen e argjendarisė por nė momentin qė kanė dalė nga objekti kanė ndeshur patrullėn e policisė rrugore, e cila ka bėrė arrestimin nė flagrancė tė Ardit Kolės 19 vjec dhe Edmond Ujkės 25 vjec. Dy tė rinjtė tė maskuar dhe me njė armė tė ftohtė thikė kanė hyrė nė njė prej argjendarive nė lagjen “Rus” duke tentuar ta grabisin kėtė tė fundit, por duket se “fati” nuk ka qėnė me ta.

Teksa kanė kėrcėnuar pėrmes armės sė ftohtė shitėsen e argjendarisė, duke i kėrkuar njė sasi ari dhe paratė qė gjendeshin nė arkė, kanė hasur nė rezistencėn e kėsaj tė fundit.Nė momentin qė njėri prej tė rinjve i ka vendosur thikėn nė qafė duke e kėrcėnuar, ajo ka arritur ta shtyjė duke e goditur me karrige.

Nė momentin e pėrpleshjes me shitesen I riu tjeter ka marrė njė sasi zinxhirėsh, dhe kanė dalė nga argjendaria por nė kėtė moment nė rrugėn kryesore grabvitėsit kanė ndeshur nė patrullėn e rrugores, e cila ka bėrė tė mundur arrestimin nė flagrancė tė Ardit Kolės dhe Edmond Ujkės, ndėrsa nė xhepin e tyre kanė gjetur disa zinxhirė argjendi tė vjedhura nga argjendaria. E ndėrkohė blutė kanė nisur marrjen nė pyetje tė autorėve tė ngjarjes pėr tė zbuluar gjithashtu nese ato kanė lidhje edhe me grabitjet e mėpėrparshme nė qytetin e Shkodres.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET I KERKUARI PER DROGE NE MIRDITE

NĆ« zbatim tĆ« planit tĆ« masave pĆ«r mbajtjen nĆ«n kontroll tĆ« situatĆ«s kriminale dhe rendit …