Friday , 18 September 2020

GRABITESIT DHUNOJNE PER VDEKJE TE MOSHUARIN

Nje person i moshuar eshte torturuar deri ne vdekje gjate nates nga grabitesit brenda ne shtepine e tij. I moshuari nga fshati Ganjoll i Shkodres u gjet mengjesin e se henes, rreth ores 06.00, i pajete. Lek Jaku 70- vjec ka qn I vetm n banes ndrsa dyshohet s gjat nats grabitsit jan futur brenda n shtepi pr t grabitur por kan gjetur edhe t moshuarin. N kt moment sipas policis e kan lidhur e m pas e kan torturuar duke e goditur me leva, derisa ai ka humbur jeten.

Ne momentin kur ka ndodhur ngjarja ai ishte vetem ne banese, djali i tij eshte ne emigrim, kurse nusja me femijet kishin shkuar mysafir ne nje tjeter fshat. Ka qn puntori I shtpis s Lek Jakut sbashku me nj t afrm t tij t cilt rreth ores 6 t mengjesit t s hns kane qene ne banesen e Jakut por pasi kan thirrur disa her kan verejtur dern e shtpis t hapur si dhe trupin e pajet brenda baness.

Menjher sht njoftuar policia e cila pasi ka mbrritur n vendngjarje ka nisur punn pr zbardhjen e ngjarjes. Sipas policis grabitsit jan futur nga dera duke e thyer at, por sipasoje e zhurms I moshuari sht zgjuar nga gjumi dhe ka verejtur grabitsit. Kto t fundit kan lidhur 70 vjecarin e m pas e kan torturuar deri n momentin q ka humbur jetn. Policia po punon pr identifikimin e grabitsve. Dyshohet se grabitesit ishin ne dijeni se ne banese nuk kishte persona te pranishem dhe prandaj kane kryer vendosur te kryejne grabitjen.

Lexoni dhe kete

ZJARRI NË TARABOSH, HAKI ÇAKO ME KËRKESË PËR INSTITUCIONIT

Pas zjarrit të madh që përfshiu Malin e Taraboshit në terren zbriti edhe drejtori i …