Saturday , 17 March 2018

GRABITET AUTOMJETI I AVOKATES E KRIMEVE TE RENDA

Jelldyz Kastrati, avokatia e njė sėrė ēėshtjesh penale nė gjykatėn e krimeve tė renda ka rėnė preh e grabitėsve nė qytetin e Shkodres. Grabitja ka ndodhur pranė qėndrės sė qytetit tė Shkodres tek shkolla “Ismail Qemali”, aty ku edhe ka qėnė makina e parkuar. Automjeti privat i avokates Kastrati ėshtė shpėrthyer gjatė natės ndėrsa nga kroskoti i makinės janė marrė 3 mije lekė tė reja si dhe dy prokura.

Kohėt e fundit avokatia Jelldyz Kastrati, ka pėrfaqėsuar mbrojtjen e saj ndaj disa personavė tė njohur nė botėn e krimit. Ndėrsa pėr 3 vite me radhe ka qėnė edhe avokatja e Dritan Dajtit si dhe anėtarve tė bandės sė Durrėsit e asaj tė Cerrikut.

Lexoni dhe kete

“LEZHA NJE QARK ME RRISK PER KULTIVIMIN E DROGES”

NĆ« LezhĆ« drejtues tĆ« bashkive, policisĆ« sĆ« shtetit dhe strukturave tĆ« tjera lokale u mblodhen …