Friday , 3 December 2021

Grabitet banesa ne Kallmet, u marrin 1.2 mln leke te reja!

Tre persona t armatosur kan grabitur nj banes n fshatin Kallmet t Lezhs. Burime nga policia bjn me dije se grabitsit ende t pa identifikuar kan lvizur me nj automjet t bardh me siren policie dhe kan grabitur shumn prej 1,2 milion lek t rinj n banesn e shtetasit Kol Gega. Blut e Lezhs kan mbrritur n vendin e ngjarjes dhe kan nisur hetimet pr zbardhjen e saj si dhe identifikimin dhe kapjen e autorve.

Me dat 26.11.2014, ora 18.30, n fshatin Kallmet i Madh, Lezh sht grabitur banesa e shtetasit Kol Gega, ku tre persona me maska dhe uniforme policie kane marr 10 milion lek t vjetra, 2000 euro dhe nj celular. Kan qen me nj makin me ngjyre t bardhe dhe me fenelina policie. Shrbimet e policis jan n vendngjarje dhe po punojn pr dokumentimin dhe kapjen e autorve. Nuk sht ushtruar dhune n banes-sqaron policia.

Lexoni dhe kete

MBYLLET BURGU I ZAHARISE NE KRUJE

Burgu Spital i Zaharisë në Krujë është mbyllur. Këtë të shtunë ka nisur transferimi i …