Breaking News

GRABITET PRONARI I NJE LOKALI NE PATOK

Dy përsona të maskuar dhe të armatosur sulmuan pronarin e njw lokali në Patok të Kurbinit.Ngjarja ndodhi rreth mesnates, ndërsa pre e grabitjes ra shtetasi Idriz Sinani.Ky i fundit ka qenë duke mbyllur lokalin e tij në Lagunë swbashku mw bashkwshorten, kur grabitësit i kanw drejtuaar armën.

Në këto kushte pronari i lokalit është detyruar t’u japë utorëve 5 milionë lekë të vjetra, aq sa dhe kishte në lokal. Më pas sipas dëshmisë së Sinanit, grabitësit u larguan me makinë në drejtim të autostrades Milot Fushë-Krujë.Në lidhje me ngjarjen policia ka shoqëruar disa persona, banorë të zones, por pa arritur të vërë në pranga autorët e vërtetë të ngjarjes. Duke ju referuar dinamikes se ngjarjes, policia ka dyshime se grabitesit janë banore të zones që e njohin mire terrenin dhe kanë vepruar sapo lokali është boshatisur nga klientet.

Për të rënë në gjurmet e dy grabitesve policia ngriti disa pika kontrolli si dhe po krihet e gjithë zona përreth.Gjithashtu janë sekuestruar kamerat e sigurisë të lokalit në fjalë dhe bizneseve aty pranë për të parë nëse autoret apo automjeti i tyre është filmuar, çka do ta ndihmonte grupin hetimor në identifikimin e autoreve.]

Lexoni dhe kete

VRAU BURRIN NE MILOT, GRUAJA SHPERTHEN NE LOT NE GJYKATE

Gjykata e Kurbinit ka vendosur masën e sigurisë “burg pa afat” per Violeta Donajn, gruan …