Friday , 24 January 2020

Grabitjet, policia e Pukes masa ne aksin Vau Dejes- Puke

Pas ngjarjes t se dieles kur nj mjet u qllua me arm nga prsona t armatosur, por edhe nga pasiguria q shprehnin nje dite me par qytetart e Puks pr t udhtuar prgjat arteries rrugore Vau I Dejes Puk, Policia e Shtetit vendosi rikthimin e uniformave blu prgjat ktij segmenti rrugor.
Komisariati I Policis s Puks prmes nj plani masash ka vendosur q gjat priudhs n vijom prgjat askit Puk Qaf Qele t kt autopatrull t levzshme e cila do t monitoroj kt aks gjat gjith oreve t nats.
Rikthimi I Policis n aksin e frikshm rrugor pr banort e Puks q qarkullojn m s shumti n kt aks rrit sigurin pr t udhtuar n cdo or prgjat ktij aksi, ashtu sikurse pukjant krkojn nga Policia q shrbimet Policore n Qaf Qele t jene t vazhdueshme dhe jo vetem pr disa koh pasi regjistrohen ngjarje t tilla.
Mbremjen e t djeles nj I ri 25 vjecar rrezikoj jeten teksa I iku me shpejtese maskave dhe plumbave q vrshuan mbi mjetin e tij prgjat ktij segmenti vetem pak kilometra larg Vaut te Dejes.

Lexoni dhe kete

DIGJET MAKINA E GARDIANIT TE BURGUT TE SHENKOLLIT

Një automjet në pronësi të një gardiani të burgut të Shënkollit është djegur gjatë natës …