Thursday , 27 January 2022

GREVA E URISE, REAGON PREFEKTI RADOVANI

Pas hyrjes ne greve te 8 banoreve te zonave te permbytura, ka ardhur edhe reagimi i prefektit te Qarkut Shkoder, Paulin Radovani. Ne nje deklarate per mediat, Radovani u ndal per te folur per komisionet e ngritura ne ate kohe qe sipas tij kane bere 3 vleresime per demet e shkaktuara tek keto banore.

Prefekti Radovani dha edhe mesazhin e tij per banoret qe kane vendosur te futen ne greve urie, duke u shprehur kunder vendimit te tyre.

Ndryshe nga cishte planifikuar, banoret e zonave te permbytura kane hyre ne greve urie ne lulishten para Bashkise Shkoder, ku po vijojne te qendrojne prej disa oresh.

Lexoni dhe kete

PROTESTA E BANORËVE, REAGON OSHEE SHKODËR

Pas protestës së banorëve të Hotit të Ri ka reaguar edhe OSHEE rajoni Shkodër. Kryeinxhineria …