GRIMA: EMRIMI N KRYE T KOMBTARES, VLERSIM PR NE

 

Lajmi pr zgjedhjen e dyshes Sinani- Grima n krye t kombtares shqiptare t futbollit t femrave sigurisht q sht pritur mir nga opinioni sportiv sepse sht nj vlersim pr karriern e tyre sportive. Vet Grima, n nj prononcim t tij pr televizionin Rozafa e ka quajtur nj vlersim dhe konsiderat t Federats dhe n veanti t presidentit Duka, nj emrim t till…

Fakti q dy trajner shkodran zgjidhen pr t drejtuar nj ekip kombtar, natyrisht q prvese n aspektin individual duket se sht nj vlersim q Federata i bn edhe futbollit shkodran dhe kta e pranon edhe Grima…

Nga ana tjetr, i pyetur nse i kan vn vetes ndonj objektiv pr punn me kt ekip, trajneri Grima do t shtonte…

Puna e dyshes Grima- Sinani n krye t kombtares s femrave do t nis q nesr kur bashk me t do t udhtojn drejt Hungaris pr t zhvilluar nj ndeshje miqsore, ndeshje kjo q do t shnoj edhe debutimin e tyre n krye t ktij ekipi.

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA SHUMË PRANË TITULLIT KAMPION

Tjetër fitore e Vllaznisë në futboll për femra. Pasditen e së martës ajo ka fituar …