GRIMA: EMĖRIMI NĖ KRYE TĖ KOMBĖTARES, VLERĖSIM PĖR NE

 

Lajmi pėr zgjedhjen e dyshes Sinani- Grima nė krye tė kombėtares shqiptare tė futbollit tė femrave sigurisht qė ėshtė pritur mirė nga opinioni sportiv sepse ėshtė njė vlerėsim pėr karrierėn e tyre sportive. Vetė Grima, nė njė prononcim tė tij pėr televizionin Rozafa e ka quajtur njė vlerėsim dhe konsideratė tė Federatės dhe nė veēanti tė presidentit Duka, njė emėrim tė tillė…

Fakti qė dy trajnerė shkodranė zgjidhen pėr tė drejtuar njė ekip kombėtar, natyrisht qė pėrveēse nė aspektin individual duket se ėshtė njė vlerėsim qė Federata i bėn edhe futbollit shkodran dhe kėta e pranon edhe Grima…

Nga ana tjetėr, i pyetur nėse i kanė vėnė vetes ndonjė objektiv pėr punėn me kėtė ekip, trajneri Grima do tė shtonte…

Puna e dyshes Grima- Sinani nė krye tė kombėtares sė femrave do tė nisė qė nesėr kur bashkė me tė do tė udhėtojnė drejt Hungarisė pėr tė zhvilluar njė ndeshje miqėsore, ndeshje kjo qė do tė shėnojė edhe debutimin e tyre nė krye tė kėtij ekipi.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA ME MUNGESA TƋ SHUMTA DREJT GJIROKASTRƋS

Sfida e rradhĆ«s pĆ«r ekipin e VllaznisĆ« Ć«shtĆ« ajo qĆ« do tĆ« luajĆ« pasditen e …