GRUPET E INTERESIT KANE QENE KRITIKE ME PROJEKT- LIGJIN PER QEVERISJEN VENDORE

Arsimi, kultura, sportet dhe ēėshtjet sociale kane qėnė nė qender tė diskutimeve per projekt- ligjin e qeverisjes vendore tė organizuar nga bashkia e Shkodres.

Ashtu si vetė Ademi e cila ka qėnė kritike me kėtė projektligj duke e cilėsuar si ndėrhyrje nė disa pika nė kompetencat e pushtetit vendor, edhe grupet e interesit ndanė tė njėjtin qėndrim.

 

Tryezat kanė pėr qėllim tė sjellin bashkė mendimin e specialistėve lokalė dhe tė pėrfshirė drejtpėrdrejtė nė aspekte tė administrimit dhe menaxhimit vendor dhe njėkohėsisht t’i japin zė mendimit qytetar,  nė lidhje me aspekte tė rėndėsishme tė vendimarrjes nė nivel vendor.

Lexoni dhe kete

PS – LSI BLLOKOJNE MIRATIMIN E PROGRAMIT BUXHETOR AFAT-MESEM 2019-2021

KĆ«shilltarĆ«t e PS dhe LSI nĆ« KĆ«shillin Bashkiak ShkodĆ«r kanĆ« bashkuar votat e tyre pĆ«r …